Paulina Wądrzyk
PAULINA WĄDRZYK
prezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Amator filmu i fotografii. Współautorka wystaw i publikacji związanych z II Wojną Światową. Działaczka społeczna od 2002 roku, związana ze stowarzyszeniami kombatanckimi, mniejszości narodowych i fundacją działającą na rzecz chorych dzieci. Kierownik produkcji w filmie "Pamięć. Tajemnice lasów Piaśnicy".
Bogdan Wasztyl
BOGDAN WASZTYL
dziennikarz, publicysta "Dziennika Polskiego" (1990-2006), redaktor naczelny miesięcznika "Dialog-Pheniben" (2006-2008), dyrektor i redaktor naczelny TVP Kraków (2009-2010), trzykrotny zdobywca Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, tzw. polskiego Pulitzera, laureat Nagrody Pro Publico Bono, laureat Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i wielu innych nagród dziennikarskich. Współautor kilku książek, redaktor i wydawca m.in. książek "Kto ratuje jedno życie", "Ochotnik do Auschwitz", "Chorzowianie w KL Auschwitz", "Za wiarę", współautor filmów dokumentalnych "Wśród koszmarnej zbrodni", "Siostrzyczka", "Listonosz", "Pamięć. Tajemnice lasów Piśnicy". Autor projektów "Oświęcimska Dekada 1938 – 1948", "Póki żyjemy...", "Auschwitz.Blisko domu" oraz "Auschwitz.Memento".
Mirosław Krzyszkowski
MIROSŁAW KRZYSZKOWSKI
od wielu lat pracuje jako redaktor dla znanych polskich wydawnictw. Zajmuje się także reklamą, projektuje okładki książek, foldery, multimedia i grafikę do stron internetowych. Dla potrzeb swoich projektów fotografuje i realizuje reklamowe klipy filmowe. Prowadził swoje wydawnictwo i jest także autorem książek dla dzieci i dorosłych ("Góra Skarbów"; "Opowieść o świętym Mikołaju, czyli kim był naprawdę"; "O spóźnionym Aniołku, czyli skąd się wzięła Gwiazdka"; "Okulary szczęścia"; "Droga krzyżowa wątpiącego"). Od paru lat zajmuje się także filmem dokumentalnym. Wyprodukował i zrealizował takie dokumenty, jak "Moja ikona" , „ Być”. Filmy te miały emisje na antenie TVP i innych stacji telewizyjnych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Auschwitz Memento realizował takie dokumenty, jak "Siostrzyczka" czy "Listonosz", które także znane są widzom Telewizji Polskiej.
Dariusz Walusiak
DARIUSZ WALUSIAK
Dariusz Walusiak - historyk, rezyser, scenarzysta, w latach 80. związany z pismami podziemnymi NZS. Właściciel firmy DAW Production zajmujacej się produkcją filmową. Autor około piećdziesięciu reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce kresowej i historycznej, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i zagranicą. Wspólpracownik krakowskiej Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, z którą w ostatnim czasie tworzy internetową telewizję historyczną www.itvnaszahistoria.pl
Anna Gil
ANNA GIL
NO INFO
Zbigniew Klima
ZBIGNIEW KLIMA
członek zarządu stowarzyszenia "Auschwitz Memento", doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu, autor kilku publikacji naukowych, a także wielu artykułów prasowych.  Opiekun naukowy Koła Naukowego Myśli Społeczno-politycznej działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Współorganizator wielu konferencji popularnonaukowych oraz wydarzeń kulturalnych tamże. Członek Amatorskiego Klubu Filmowego "Chemik", gdzie wyreżyserował wiele filmów dokumentalnych oraz występował w filmach jako aktor – amator.
Piotr Struczyk
PIOTR STRUCZYK L.F.
filolog-romanista, realizator filmowy wywodzący się z Amatorskiego Klubu Filmowego "Chemik" w Oświęcimiu, zdobywca kilkudziesięciu nagród filmowych. Tworzył programy informacyjne dla Telewizji Lokalnej Oświęcim TVO, współpracuje z TVP Kraków. Aktualnie działa w mediach internetowych.
Anna Niedziela
Anna Niedziela-Rosak
Anna Niedziela-Rosak - absolwentka Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studia językowe w PWSZ w Oświęcimiu. Miłośniczka gór, pieszych wędrówek i rowera.
Wojciech Szatkowski
Wojciech Szatkowski
ur. 1966 r., narciarz, historyk, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Pasjonat historii narciarstwa, autor 11 publikacji książkowych i ponad 1500 art. o tematyce narciarskiej. Zorganizował ok. 20 wystaw poświęconych historii narciarstwa w Polsce i na świecie. Uczestnik wielu konferencji poświęconych dziejom narciarstwa w kraju i za granicą. Konsultant ponad 30 filmów o historii Zakopanego. Dziennikarz sportowy: „Dziennik Polski”, www.watra.pl, www.skijumping.pl. Przewodnik tatrzański III klasy. Uprawia narciarstwo wysokogórskie (od 1984 r.) W Tatrach dokonał w sumie ok. 450 różnych zjazdów narciarskich, zarówno w Tatrach Zachodnich, jak i Wysokich. Jeździł na nartach także w innych górach. W 2000 r. był, z Janem Trzebunią i Andrzejem Marciniakiem, pomysłodawcą i organizatorem międzynarodowych zawodów w ski-alpinizmie, Pucharu SN PTT im. Józefa Oppenheima. Dyrektor zawodów KW Zakopane w ski-alpinizmie.
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści publikowanych przez Stowarzyszenie
bez uprzedniej pisemnej zgody Zarządu Stowarzyszenia zabronione.
Auschwitz Memento
Narodowe Archiwum Cyfrowe Muzeum Tatrzańskie Miasto Nowy Targ Miasto Zakopane Powiat Tatrzański Powiat Nowotarski